Blog

12 Şubat 2020

Bombeli Alyans Kullanışlı mı?

Çiftlerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alan bombeli tasarımlara dair en sık sorulan sorunun da yanıtını verelim. Bu durum, bombeli alyansların ince ya da kalın olmasına göre değişiklik gösterir. Bombeli ince alyans modellerinin kalınlara göre çok daha kullanışlıdır. Çünkü kalın alyanslar her ne kadar göz zevkine hitap etse de ince alyanslara göre parmağını daha fazla terletip, daha fazla ağırlık yaratır. Ayrıca parmağının hareket kabiliyetini de engelleyebileceğini göz önünde bulundurmalısın.

Alyans Tektaş Uyumu

Alyans seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir yanıtı da, yüzüğünü birlikte kullanacağın tasarımlarla uyumudur. Eğer alyansını tektaş, üç taş, beş taş, tamtur gibi diğer yüzüklerinle birlikte takmak istiyorsan, tercihini bu yüzüklerle uyumlu olabilecek modeller arasından seçmelisin.

Alyans ve tektaş uyumunun en önemli sebebi yıllarca kullanılmasıdır. Hem görsel anlamda çok şık duran hem de simgesel anlamları çok güçlü olan bu iki takıyı birlikte takabileceğin gibi ayrı ayrı da kullanabilirsin.

Alyansı genellikle gündelik hayatta kullanacağın için daha rahat ve kullanışlı modellere yönelebilirsin. Pırıltıyı seviyorsan tektaşı da günlük hayatta takabilirsin. Genellikle tektaş alyansla peş peşe özel günlerde takılır. Bu nedenle de birbirlerini tamamlaması oldukça önemlidir.

Farklı renk ve materyallerdeki alyans ve tektaş uyumsuz görünecektir. Örneğin; beyaz tektaş sarı alyans uyumundan söz etmek pek mümkün olmaz. Alyansını sarı altın tercih ediyorsan, tektaşını da aynı şekilde seçmen gerektiğini unutmamalısın.

Genel
About rt